Search
Close this search box.

Gemeenten en semi-overheid

Wasbare luiers in uw gemeente

Wegwerpluiers maken 8-10% uit van het restafval. Voor gemeenten is het belangrijk om dit percentage te verlagen om de VANG doelstellingen te behalen. Preventie van afval is het beste en dat kan bereikt worden door wasbare luiers te gebruiken.

Wij denken als branchevereniging graag met u mee op welke manier wasbare luiers in uw gemeente ingezet kunnen worden. Wij zijn een ervaren, onafhankelijke gesprekspartner met veel kennis van zaken. We hebben in meerdere gemeenten projecten georganiseerd met wasbare luiers. Is uw gemeente de volgende?

Wat kan de Branchevereniging voor u betekenen?

  • Informatie verstrekken aan medewerkers en inwoners van de gemeente.
  • Verzorgen van wasbare luier pilots in de gemeente.
  • Meedenken over het verspreiden van informatie over wasbare luiers onder diverse stakeholders binnen de gemeente, van de afvalverwerker tot de gebruikers.
  • Meedenken over de inzet van wasbare luiers bij armoedepreventie.
  • Workshops geven op informatiebijeenkomsten voor zwangeren, zoals bij een Mamacafé, zwangerschapsyoga, kraamzorgavonden etc.
 

Reimerswaal zet de wasbare luier in als onderdeel van introductie Diftar

21 Gezinnen in de gemeente Reimerswaal zijn aan de slag gegaan met wasbare luiers. Zij ontvingen een startpakket met luiers van de gemeente, en werden begeleid door luiercoaches van de Branchevereniging. Het doel: een zo leeg mogelijke restafvalbak, waardoor er door de gezinnen weinig betaald hoeft te worden in het kader van de invoering van Diftar.

Omroep Zeeland was er bij.

Bespaar in uw gemeente:

Luiers per luierperiode
% van het restafval
Kilo luiers per kind per jaar

Neem het initiatief als raadslid

Eens in de zoveel jaar komt het afvalbeheersplan, grondstoffenbeleidsplan of hoe het beleidsstuk in uw gemeente ook genoemd wordt langs in de raad. Als raadslid is dit het moment om te pleiten voor afvalpreventie dmv het stimuleren van wasbare luiers in de gemeente. 

Wij maken het u als raadslid graag makkelijk, en hebben een voorbeeldmotie geschreven ter inspiratie. Doe er uw voordeel mee!

Hier vindt u de voorbeeldmotie  (klik hier voor de voorbeeldmotie in Word-formaat).

Graag even sparren voordat u de motie indient? Dat kan! Neem contact met ons op via het contactformulier.

In het radiofragment hiernaast hoort u CDA raadslid Olaf Buteijn uit de gemeente Reimerswaal.

Enthousiast? De Branchevereniging staat voor uw gemeente klaar!

Meer informatie over de mogelijkheden en tarieven vindt u hier.

Een overzicht van gemeenten die u voor gingen vindt u hier.

Informatie

Over ons

Deze website krijgt een nieuwe schone broek!

Een nieuwe stijl, indeling en ga zo maar door. Spot je een foutje? Geef het aan ons door.